Centralny ŁUK Turystyczny


Przejdź do slajdu nr: 1
Przejdź do slajdu nr: 2
Przejdź do slajdu nr: 3
Przejdź do slajdu nr: 4
Przejdź do slajdu nr: 5
Przejdź do slajdu nr: 6
Przejdź do slajdu nr: 7
Przejdź do slajdu nr: 8
Przejdź do slajdu nr: 9
Przejdź do slajdu nr: 10
Przejdź do slajdu nr: 11
Przejdź do slajdu nr: 12
Przejdź do slajdu nr: 13
Przejdź do slajdu nr: 14

Misja


Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Centralny Łuk Turystyczny to wspólna inicjatywa miast i gmin regionu centralnej Polski oraz firm z szeroko rozumianej branży turystycznej, promująca atrakcje turystyczne znajdujące się na ich terenie. Celem współpracy jest stworzenie i promocja, oferującego wiele różnorodnych atrakcji, wspólnego produktu turystycznego. Głównymi miejscowościami Centralnego Łuku Turystycznego, od których wzięła się nazwa tego projektu, są: Łęczyca, Uniejów i Kłodawa.

Na terenie o promieniu 30 kilometrów można odwiedzić miejsce urodzenia i chrztu Świętej Faustyny Kowalskiej w Głogowcu i Świnicach Warckich, podążyć śladami Świętego Bogumiła w Uniejowie, podziwiać perłę architektury romańskiej – archikolegiatę w Tumie, w której blisko przed tysiącem lat modlił się Święty Wojciech, zobaczyć miejsce, w którym mieszkała Święta Urszula Ledóchowska i złożyć wizytę panującemu na zamku w Łęczycy Diabłu Borucie. Miłośnicy historii mogą obejrzeć zamki w Łęczycy, Uniejowie, Besiekierach oraz pozostałości średniowiecznych grodzisk. Dla turystów szukających miejsc odpoczynku czy relaksu polecamy wizytę w uniejowskich basenach termalnych „Termy Uniejów” oraz spacer wyjątkową podziemną trasą turystyczną 600 metrów pod powierzchnią ziemi w Kopalni Soli w Kłodawie. Centralny ŁUK Turystyczny to również piękna przyroda w Pradolinie Bzury i Neru. Ciekawostką jest Geometryczny Środek Polski znajdujący się w Piątku. Turyści zainteresowani najnowszą historią naszego państwa mogą odwiedzić mauzoleum w Chełmnie (były hitlerowski obóz zagłady Kulmhof am Ner) i wiele innych miejsc upamiętniających ofiarność i bohaterstwo naszych rodaków na tym terenie.

Cała oferta uzupełniona jest o sieć noclegową i gastronomiczną, która pozwala turystom o różnej zasobności portfela znaleźć coś ciekawego dla siebie.

Centralny Łuk Turystyczny to ciekawa propozycja zarówno dla turysty polskiego, jak i gości zagranicznych.

Zapraszamy do odwiedzenia miejsc włączonych w tematyczne szlaki: historyczny, patriotyczny, sakralny, przyrodniczy i techniki. Mamy nadzieję, że przyjazd w ten zakątek Polski i obejrzenie znajdujących się tu atrakcji sprawi Państwu wiele przyjemności.
Do góry

Imprezy

Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

17 - 18 wrzesień 2016Stopka

Zamknij